Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych

im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Get Adobe Flash player

19 września 2018 w naszej szkole gościli przedstawiciele Mesko S.A. w związku z podpisaniem przez 15 uczniów ZSTM programu stypendialnego (wyróżniający się uczniowie II i III klas -technik mechanik i technik mechatronik). Stypendium jest wypłacane co miesiąc. Na uroczystości obecni byli:
Pan Tomasz StawińskiPrezes MESKO S.A.,
Pani Anita Woźniak – dyrektor do spraw zarządzania kapitałem ludzkim,
Pan Grzegorz Kosierkiewicz – kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi,
Pani Aleksandra Mazur – specjalista kadr.
Ponadto:
Pani Katarzyna Bilska – zarząd powiatu skarżyskiego,
Pani Joanna Żurawka – dyrektor ZSTM,
Pani Elżbieta Cieślik – zastępca dyrektora ZSTM, a także wychowawcy oraz uczniowie – stypendyści wraz z rodzicami.
Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Europejski sukces zawodowy z Zespołem Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Pod takim tytułem nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER na zasadach  ERASMUS+. Obecnie na praktykach zagranicznych na Węgrzech i w Austrii przebywa grupa 15 uczniów wraz z opiekunami.

W stolicy Węgier uczniowie odbywają 2-tygodniową praktykę zawodową w zakładach Knorr-Bremse, specjalizujących się w produkcji układów hamulcowych dla pojazdów szynowych oraz w Muzeum Kolejnictwa w którym oprócz ekspozycji zabytków, realizowane są również nietypowe zlecenia dla potrzeb kolei. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z ich pobytu w Budapeszcie. Kolejne zdjęcia już wkrótce.

                W środę 05.09.2018 na strzelnicy KWP  w Kielcach oraz na terenie przyległego Stadionu Leśnego odbyły się  Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne klas mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach, a głównym celem wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej, która będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych  Żagań 2018.

                W zawodach brało udział 9 drużyn, min z Kielc, Skarżyska, Końskich, Opatowa, Sandomierza, Staszowa, Wodzisławia i Ostrowca Świętokrzyskiego.  Rywalizacja toczyła się w 4 konkurencjach;

 1. Bieg zespołowy na dystansie 3000 m z pokonaniem przeszkód-wykonaniem na punktach kontrolnych określonych zadań, tj:
     PK 1-ewakuacja poszkodowanych z pola walki na dystansie 100m,
     PK 2-przenoszenie skrzynek z amunicją na dystansie 50 m,
     PK 3-przepchnięcie samochodu wojskowego średniej ładowności (STAR 944)na dystansie 30m.
 2. Strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm kbks w postawie leżąc do tarczy o wymiarach 154,4/112,4 mm z odległości 50m.
 3. Składanie i rozkładanie karabinka 7,62 mm kbk AK na czas.
 4. Rzut granatem RG-42 do celu z odległości 20 m.

                Uczestnicy zawodów stanęli więc przed nie byle jakim wyzwaniem. Trzeba było wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, wytrzymałością czy siłą, ale też dużą wiedzą i szeregiem umiejętności, jak choćby precyzja czy opanowanie. Dlatego też zawodnicy w pocie czoła starali się sprostać zadaniom. Dzielnie walczyli, nie zważając na lejący się z czoła pot. Największymi umiejętnościami, wytrzymałością, poświęceniem, wolą działania i dzielnym znoszeniem niewygód zaznaczyła się drużyna innowacji wojskowej  naszej szkoły, która po zaciętej i morderczej walce uzyskała I miejsce oraz awans znaczną przewagą punktów i to ona będzie reprezentować województwo na szczeblu centralnym. Brawo chłopaki! Naszą dzielną drużynę pod profesjonalnym i czujnym okiem pana Jarosława Sosnowskiego reprezentowali: Mateusz Piasecki, Kacper Kowalik, Konrad Zgrzebnicki, Damian Winiarski, Karol Płatek, Grzegorz Caban, Kamil Gołąbek, Patryk Rusek, Kamil Gubiec, Mateusz Niewczas.

Nagrody wręczał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Jarosław Molisak.

                A oto końcowe wyniki:

1miejsce  ZSTM SKARŻYSKO-KAMIENNA  36pkt/40

2 miejsce Zespół Szkół Mechanicznych  Kielce  30pkt/40

3 miejsce Zespół Doskonalenia Zawodowego Kielce   27pkt/40

150 szkół w województwie świętokrzyskim, zostanie włączonych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w ramach której otrzymają one darmowy dostęp do szerokopasmowego internetu. Umowę w imieniu ZSTM podpisała dyr. Joanna Żurawka. Spotkanie odbyło się w czwartek, 30 sierpnia, w hali sportowej w Stąporkowie. 

Umowę ze szkołami podpisała Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa, a w ramach niej placówki przez 10 lat za darmo będą otrzymywać dostęp szerokopasmowego internetu. W spotkaniu udział wzięła między innymi wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Główne założenia projektu to wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów oraz rozwijanie w nich kompetencji i umiejętności cyfrowych.

 

 

Uroczysta inauguracja

semestru zimowego w roku szkolnym 2018/2019

w Szkole Policealnej

odbędzie się 07 września o godz. 15.00

w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne i Słuchaczy.

 

Dyrekcja Szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 03 września o godz. 10.00

w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy

Grono Pedagogiczne, Pracowników szkoły,

Rodziców oraz wszystkich Uczniów.

 

Dyrekcja


 

W imieniu Księdza Proboszcza parafii p.w. św. Józefa i ks. Piotra Wołąkiewicza

zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów

na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny

w dniu 03 września 2018r. o godz. 8.00.

W dniu 18 czerwca br. w sali kongresowej Targów Kielce odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”. Spotkanie to było podziękowaniem za zaangażowanie i kreatywność biorących udział w projekcie partnerów, uczniów, nauczycieli, przedstawicieli szkół oraz podmiotów i instytucji z otoczenia biznesowego.

Uczniowie naszej szkoły Maciej Golis i Oskar Rynkowski zaprezentowali frezarkę wykonaną samodzielnie pod kierunkiem dyrektora Mariusza Gelara. Projekt ten uczestniczył w konkursie „Kreatywni Liderzy”. Prezentowana frezarka wraz z projektem Meet.Sb zajęła I miejsce w tym konkursie.

Uczniowie zostali nagrodzeni cennymi nagrodami: głośnikami bezprzewodowymi oraz smartwatchami i wyjazdem we wrześniu na targi motoryzacyjne do Frankfurtu.

Szkoła otrzymała statuetkę oraz aparat fotograficzny- lustrzankę marki Nikon.

Dziękujemy również sponsorom, którzy przyczynili się do finalnego kształtu frezarki:

 • firmie KH – Kipper z Kajetanowa,
 • F.H.U. Elektro – Techmet z Kielc,
 • B.U.P. Prewent ze Skarżyska-Kamiennej,
 • Biuru Konstrukcyjnemu Mariana Domagalskiego.

Uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 09.06.2018r w auli naszej szkoły już po raz piętnasty odbyła się aukcja charytatywna „Podziel się sercem”. Organizatorami tej uroczystości są Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych, Zespół Placówek Wychowania i Interwencji Kryzysowej PRZYSTAŃ oraz 13 Korpus Drużyn Strzeleckich, zaś patronat objęli starosta powiatu skarżyskiego pan Jerzy Żmijewski, prezydent miasta Skarżyska pan Konrad Krönig.

Wśród gości obecni byli: starosta powiatu skarżyskiego pan Jerzy Żmijewski, wicestarosta pan Artur Berus wraz z małżonką Katarzyną, pani Katarzyna Bilska – członek zarządu powiatu skarżyskiego, wraz z córką Mają, Bogusława Krawczyńska – członek zarządu powiatu skarżyskiego, Mariusz Bodo, Piotr Brzeziński i Jacek Ciepińskiradni Rady Miasta, Beata Wojciechowska – wydział promocji, liczna grupa motocyklistów Daggers MC Poland, kibice i sympatycy Granatu i Widzewa Łódź oraz Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego ZAWISZA.

W imieniu naszej szkoły wszystkich zebranych powitała pani Joanna Żurawka – dyrektor ZSTM. Życząc wszystkim dobrej zabawy i owocnej licytacji pani dyrektor zwróciła uwagę na fakt, iż dobro skierowane w stronę drugiego człowieka zawsze do nas powraca w dwójnasób.

W wyniku sobotniej licytacji zebrano około 14000 zł. Wszystkie środki finansowe, które udało się pozyskać zostaną przeznaczone na letni wypoczynek podopiecznych PRZYSTANI.

Całą uroczystość udało się zorganizować dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w te wszystkie działania jak zwykle włączyli się uczniowie oraz nasi absolwenci. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.