Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych

im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Get Adobe Flash player

Dnia 24.01.2020 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku – Kam. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego.

Konkurs odbył się w naszej szkole 13.12.2020 pod patronatem pana starosty Artura Berusa.

Podczas wręczenia nagród obecni byli pan starosta Artur Berus oraz członek zarządu pani Katarzyna Bilska. Z naszej szkoły Krzysztof Dalach, uczeń klasy 4 MM zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 stycznia 2020 r. młodzież ZSTM spotkała się w auli szkolnej z dyrekcją szkoły i nauczycielami, aby poznać wyniki klasyfikacji klas 1-3 za I semestr 2019/2020. W pierwszej części spotkania pani wicedyrektor Elżbieta Cieślik  przedstawiła  ranking klas wg średniej ocen. Najlepsze wyniki osiągnęły klasy:

  1. 3TK
  2. 2TK
  3. 1TK
  4. 1T
  5. 1M

Następnie został przedstawiony ranking klas wg frekwencji. Najlepiej wypadły w nim następujące klasy:

  1. 1T
  2. 1M
  3. 2TK
  4. 1TK
  5. 3TK

Pani dyrektor Joanna Żurawka przedstawiła młodzieży nazwiska najlepszych uczniów szkoły, którzy osiągnęli średnią ocen 4,0 i powyżej. Jest ich 71 w klasach 1-3 i 16 w klasach czwartych.

Gratulujemy! Mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki na zakończenie roku szkolnego.

Ostatnim akcentem spotkania było wręczenie przez p.Marzenę Brachę 15 uczniom certyfikatów potwierdzających udział w praktykach zagranicznych w ramach projektu  Erasmus +, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W tym roku szkolnym najlepsi uczniowie kl.2LM i 3EE wyjechali do Barcelony.  Pracując w zagranicznych firmach mogli zdobywać wiedzę i szkolić umiejętności w wybranym zawodzie oraz doskonalić znajomość języków obcych.

19 grudnia w auli szkolnej odbyła się uroczystość wigilijna. Jak co roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście ze wzruszeniem wysłuchali słów Pisma Świętego i wspólnie kolędowali. Serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, które skierowała do społeczności szkolnej pani dyrektor Joanna Żurawka, a także przedstawiciele powiatu i zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców wszyscy z pewnością zapamiętają na długo i zaniosą do rodzinnych domów. Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podkreśliły jasełka w wykonaniu uczniów z klas 1L i 2TK. Najbardziej wzruszającym, a jednocześnie kończącym uroczystość momentem było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

We wtorek 3 grudnia 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się etap szkolny XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK zorganizowany przez panią Ewę Jaworską. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów. Oto wyniki:
1. miejsce – Klaudia Kołodziej – 4 TK, Piotr Tarabasz – 3 LM
2. miejsce – Kacper Stando 3 – EE, Filip Miernik 3 – TK
3. miejsce – Dominik Makocki 3 – TK, Jakub Kowalik 2 – LM

Kolejny etap – rejonowy odbył się 13 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji.
Naszą szkołę reprezentował Piotr Tarabasz, który zajął I miejsce spośród uczniów szkół średnich. Będzie więc uczestniczył w etapie wojewódzkim w kwietniu 2020 r. w Kielcach.
Gratulacje !!! Będziemy trzymać kciuki.

Dnia 13.12.2019 w auli Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 46 – ciu uczniów klas maturalnych ze wszystkich szkół powiatu skarżyskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów. Patronat nad konkursem objął pan starosta Artur Berus.

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Joanna Żurawka, która przede wszystkim życzyła młodzieży sukcesu nie tylko podczas konkursu, ale także przy kolejnych egzaminach.

Przyszedł czas na zmaganie się z zadaniami. Uczniowie 90 minut rozwiązywali przygotowane przez nauczycieli zagadnienia. Nie było łatwo, ale nasz uczeń Krzysztof Dalach zajął trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i oby tak dalej.

Jak co roku niezawodny Samorząd Uczniowski pod opieką pani Iwony Wąsowskiej przygotował zabawę mikołajkową. Impreza odbyła się w auli szkolnej. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, jedliśmy cukierki podarowane przez Świętego Mikołaja, pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Żurawki uczyliśmy się nowej piosenki. Nauczyciele ZSTM przeczytali uczniom uroczą historyjkę o Horacym, poszukującym szczęścia i sławy. Nie mogło również zabraknąć konkursu na mikołajkowe przebranie. Na zakończenie duża grupa uczniów wraz z nauczycielami tanecznym krokiem przemierzyła aulę.

Świetna zabawa na pewno wprowadziła nas już w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój.

W listopadzie uczniowie innowacji wojskowej ZSTM odwiedzają miejsca pamięci, oddając hołd walczącym i poległym w obronie niepodległej Polski.

Już po raz siódmy Innowacja Wojskowa odbyła marsz szlakiem historycznych miejsc, tragicznych i niezwykle ważnych dla mieszkańców powiatu skarżyskiego. Tegoroczny szlak prowadził poprzez miejsca martyrologii narodu polskiego – mogiły pomordowanych przez Niemców w czerwcu 1940 r w zbiorowych egzekucjach na Brzasku oraz Wojenny Cmentarz Partyzancki Podobwodu „MORWA” Żołnierzy Armii Krajowej na Górze Skarbowej. Mimo pokonania blisko 18 kilometrowej trasy humory dopisywały.

To doskonały sposób na zdobywanie i poszerzanie przez uczniów wiedzy o tragicznych dziejach naszego kraju i regionu. Pielęgnowanie pamięci o tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę oraz kształtowanie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych. Krótki rys historyczny przedstawili nauczyciele ZSTM Marta Odorowska i Jarosław Sosnowski.

W dniu 15 listopada innowacja brała udział w uroczystościach pogrzebowych śp. ppłk Henryka Czecha, żołnierza, podkomendnego Antoniego Hedy „Szarego”, honorowego obywatela miasta Skarżyska –Kamiennej. W latach II wojny światowej wstąpił do Szarych Szeregów, a następnie został żołnierzem I Kompani I Batalionu 3PP Legionów Armii Krajowej. Po rozwiązaniu AK walczył w strukturach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w organizacji Wolność i Niezawisłość. W sierpniu 1945r. pod dowództwem „Szarego” wziął udział w rozbiciu więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w Kielcach.

Innowacja pełniła asystę honorową wystawiając pododdział honorowy z pocztem sztandarowym Szkoły.

Chwała bohaterom.

Cześć ich pamięci.