Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych

im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Get Adobe Flash player

Dnia 08.12.2017 w auli Zespołu Szkół Transportowo- Mechatronicznych odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla 113-stu uczniów klas maturalnych ze skarżyskich szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta powiatu skarżyskiego pan Jerzy Żmijewski. Wszystkich zebranych powitała pani dyr. Joanna Żurawka, następnie głos zabrał starosta pan Jerzy Żmijewski, który wspominał swoją maturę pisaną w auli naszej szkoły. Powodzenia wszystkim uczestnikom życzył również pan Wojciech Białek czuwający nad przebiegiem całego konkursu.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: w poziomie podstawowym Michał Lech, Damian Warwas, Miłosz Stępnik, Krystian Biela, Patryk Zdziech. Zaś w poziomie rozszerzonym Jakub Stąpór, Karol Święcicki, Katarzyna Furmańczyk, Maciej Warszawa, Kuba Adamczyk i Tomasz Bąk.

Uczniowie musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami typu maturalnego, a zatem przygotowanie do konkursu było świetną powtórkę przed zbliżającym się egzaminem majowym.

Mamy się czym pochwalić, Krystian Biela zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Najlepszy wynik w konkursie uzyskał Tomasz Bąk, który wraz z Kubą Adamczykiem zakwalifikował się do Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Finał Maratonu odbędzie się 14.12.2017 w murach Politechniki Świętokrzyskiej. Trzymamy mocno kciuki, i już dziś gratulujemy laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego.

Jak co roku św. Mikołaj odwiedza naszą szkołę i rozdaje łakocie oraz rózgi. W tym roku rozdawał tylko słodkości, a więc wszyscy byli grzeczni, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. 6 grudnia, około godz. 9.00 cała społeczność szkolna zebrała się w auli szkoły. Na początku spotkania pani dyrektor uczyła piosenki o bałwankach, a żeńska część grona pedagogicznego (p. Agata Krawarska, p.Izabela Żak, p. Barbara Płusa, p. Elżbieta Cieślik, p. Ewa Sieczka, p. Ewa Jaworska i p. Iwona Kowalik) ubrana w mikołajkowe czapki wystąpiła na scenie, by przeczytać bajkę ,,Elf Bazyli i Święta Bożego Narodzenia”.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs sprawdzający wiedzę o św. Mikołaju. Wystąpiły trzy drużyny, w skład których wchodzili: pani dyrektor i pan dyrektor, uczniowie: Maciej Ulewiński i Sebastian Sitek oraz pani Izabela Żak i pani Ewa Sieczka. Wygrała drużyna nauczycieli. Następnie Mikołaj wraz z asystą rozdawał cukierki.

Szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku!

W poniedziałek 4 grudnia w ZSTM zostały podpisane dwa listy intencyjne z kolejnymi firmami, które chcą współpracować z naszą szkołą. Są to: Zakład Automatyki Kombud S.A. z Radomia oraz LSC Communications Sp. z o.o. ze Starachowic. Uroczyste podpisanie listów odbyło się w auli szkoły w obecności uczniów, nauczycieli, przedstawiciela powiatu i mediów.
Przedstawiciele w/w firm przygotowali prezentacje multimedialne, przybliżając zgromadzonym w auli działalność swych zakładów pracy.

List intencyjny w imieniu Zakładu Automatyki Kombud podpisał dyr. ds. rozwoju pan Artur Marcinkiewicz, a w imieniu firmy LSC Communications pani Marta Bednarz – specjalista ds. personelu, zaś z ramienia szkoły pani dyrektor Joanna Żurawka.

Podpisanie listów intencyjnych jest ważnym krokiem do stworzenia możliwości młodzieży, by mogła skorzystać ze stypendiów, jakie oferują w/w firmy , uczestniczyć w praktykach , a przede wszystkim podjąć pracę w przyszłości.

W naszej szkole od wielu lat prężnie działa Klub HDK. Jego członkowie, pełnoletni uczniowie, kilka razy w roku oddają krew na rzecz potrzebujących.

22 listopada 2017r. 19 osób oddało krew, tym razem w czasie akcji w Zespole Szkół Ekonomicznych. Wśród nich są nowi krwiodawcy, którzy niedawno ukończyli 18 lat.

Kilka dni później – 27 listopada w ramach obchodów Ogólnopolskich Dni Honorowych Dawców Krwi w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta akademia. Zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, którzy systematycznie oddają krew. Naszą szkołę reprezentowała grupa 20 osób. Uczniowie oraz opiekunki szkolnego koła PCK i Klubu HDK p. Ewa Jaworska i p. Elżbieta Cieślik otrzymali podziękowania i drobne podarunki z rąk wiceprezydenta miasta.

Akademię uświetniła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem opiekunek szkolnego koła PCK. Występująca na scenie młodzież przedstawiła krótką historię krwiodawstwa, którą urozmaiciły wiersze, występ szkolnego zespołu muzycznego oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej z Centrum Tańca R i M Pawelec z Radomia.

Uczniowie biorący udział w części artystycznej to:

Karolina Adamczyk 4TL
Izabela Dulęba 4TL
Wiktoria Gut 2TK
Izabela Gromiec 3LM
Monika Kabała 1TK
Natalia Kasprzyk 1TK
Damian Synkiewicz 2MM
Bartosz Zawierucha 3LM

Zespół muzyczny w składzie:

Paweł Serafin 3LM
Jakub Środa 3LM
Albert Zapalski 3LM

śpiew – Klaudia Sławek 2TK

oraz gościnnie tancerze: Daria Wrzesień i Jakub Jaworski

Honorowym Krwiodawcom oraz uczestnikom części artystycznej należą się duże podziękowania.

Wnioski o pomoc finansową udzielaną w ramach
Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
składane przez nauczycieli, pracowników i emerytów szkoły
proszę dostarczyć w terminie
do 08.12.2017 roku
do sekretariatu ZSTM
.

Joanna Żurawka
Dyrektor szkoły

23.11.2017r. na strzelnicy „ŚWIT” w Starachowicach innowacja wojskowa i policyjna ZSTM odbyła szkolenie strzeleckie. Główny cel zajęć to: poznanie budowy, zasad działania i strzelania z broni strzeleckiej, doskonalenie strzelania w postawie leżąc i klęcząc oraz przygotowanie do zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Podczas szkolenia rozegrany został pierwszy etap Turnieju Strzeleckiego o Puchar Dyrektora ZSTM w roku szkolnym 2017/2018.

Na końcowy wynik składała się suma zdobytych punktów z poszczególnych strzelań odbywających się na strzelnicy „Świt” oraz w jednostce wojskowej w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Trening strzelecki i rywalizacja sportowa zawsze wzbudzają duże emocje. Turniej stał na wysokim poziomie. Cieszy dobra postawa uczniów klas pierwszych. Młodzież chętnie bierze udział w zajęciach strzeleckich. Takie szkolenie to niezła frajda, doskonała forma propagowania strzelectwa sportowego i przygotowania obronnego społeczeństwa.

Najlepsi strzelcy I etapu turnieju 2017/2018

KL I

1.m – Kamil Gołąbek 45pkt/50pkt
2.m – Paulina Lefek, Kinga Śmieszek 42pkt/50pkt
3.m – Jakub Sokołowski 41pkt/50pkt

KL II

1.m – Mateusz Piasecki 45pkt/50pkt
2.m – Karol Płatek, Jakub Raczyński 43pkt/50pkt
3.m – Konrad Zgrzebnicki 42pkt/50pkt