w Skarżysku-Kamiennej

24 kwietnia w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas kolejowych z przyszłymi pracodawcami PKP PLK S.A., na które zaprosiliśmy także gimnazjalistów. Pracodawców reprezentowali Beata Bogucka, Sylwia Szyszka i Tomasz Stępień – przedstawiciele Centrali Biura Dróg Kolejowych w Warszawie, Grzegorz Szabat – naczelnik Działu PKP PLK S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku – Kam. oraz zastępca dyrektora PKP PLK Piotr Małek. W spotkaniu wziął także udział naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Jerzy Krawczyk.
Uczniowie wysłuchali prelekcji, w czasie której zostali zapoznani z możliwościami rynku pracy na kolei. Zaproszeni goście poinformowali o inwestycjach w infrastrukturę kolejową, opowiedzieli o modernizacji kolei oraz o różnych projektach, dzięki którym „kolejowy” rynek pracy staje się coraz atrakcyjniejszy dla młodego człowieka. Pracodawcy zachęcali gimnazjalistów do zainteresowania się nauką w naszej szkole, która dzięki współpracy z PKP PLK S.A. oferuje stypendia i pozwala uzyskać ciekawy zawód na wybranym kierunku kolejowym, a w przyszłości gwarantuje pracę.
Po spotkaniu w auli gimnazjaliści udali się na wycieczkę na górkę rozrządową, gdzie obserwowali pracowników kolei w czasie wykonywania obowiązków służbowych na różnych stanowiskach oraz poznali zasady funkcjonowania nowoczesnej górki rozrządowej. Mamy nadzieję, że ta ciekawa wycieczka sprawi, że zaproszeni gimnazjaliści zasilą szeregi uczniów naszej szkoły.