w Skarżysku-Kamiennej

24 kwietnia odbyło się uroczyste i wzruszające pożegnanie absolwentów naszej szkoły. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście – przedstawiciele PKP PLK S.A. Pani dyrektor Joanna Żurawka życzyła maturzystom powodzenia w dalszym życiu oraz umiejętności pokonywania przeszkód i dokonywania dobrych i odważnych wyborów.Pani wicedyrektor Elżbieta Cieślik przedstawiła zebranym wyniki klasyfikacji klas maturalnych. W imieniu uczniów głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Głowacki, który podziękował najaktywniejszym czwartoklasistkom za pracę na rzecz szkoły. Opiekunka SU pani Iwona Wąsowska wręczyła im pamiątkowe kubeczki.
Karolina Borowiecka, uczennica kl.4 DM w imieniu absolwentów podziękowała dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie.
Wychowawcy klas czwartych wręczyli swoim wychowankom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.                  Absolwenci biorący udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.
Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klas trzecich pożegnali maturzystów, przedstawiając w humorystyczny sposób jeden dzień z życia szkoły oraz pokazując prezentację złożoną z zabawnych zdjęć każdej klasy. Przedstawienie zostało przygotowane pod opieką pani Agaty Krawarskiej i pana Jarosława Sosnowskiego. Tradycyjnie na zakończenie maturzyści zaśpiewali piosenkę „Ale to już było”.
W czasie uroczystości niejedna łza zakręciła się w oku absolwentów i ich nauczycieli. Teraz trzeba się wziąć do wytężonej pracy, bo już niedługo matura i egzaminy zawodowe. Życzymy powodzenia!