w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 25.03.2015. w Zespole Szkół Transportowo -Mechatronicznych
odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Zgodnie z tradycją co roku w konkursie brane jest pod uwagę jedno z państw, w którym językiem urzędowym jest język niemiecki. Przypomnijmy, że należą do nich : Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg i Liechtenstein.
W tym roku szkolnym uczestnicy – dwuosobowe zespoły z poszczególnych klas mieli za zadanie wykazać się znajomością informacji krajoznawczych o Niemieckiej Republice Federalnej.
Zawodnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę oraz przygotowywali plakat / prezentację dowolną techniką na temat : ,,Niemcy widziane oczami obcokrajowców,,
Konkurs cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem uczniów, którzy dzięki zaangażowaniu i pracy osiągnęli bardzo dobre wyniki oraz zaprezentowali ciekawe pomysły w swoich prezentacjach. Udział w konkursie przyczynił się z pewnością do poszerzenia wiedzy ogólnej na temat krajów niemieckiego obszaru językowego oraz do doskonalenia umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego.
Gratulujemy tegorocznym laureatom , którymi zostali :

1. miejsce Monika Gołosz i Patrycja Jasińska, kl. 4AL
2. miejsce Maciej Warszawa i Filip Ciułek, kl. 1ME
3. miejsce Natalia Kołodziejczyk i Milena Wójcik, kl. 2AL

Wir gratulieren euch herzlich
und wünschen viel Erfolg!!!
Deutsch lernen? Kein Problem!