w Skarżysku-Kamiennej

W piątek 28 kwietnia 2017 r. żegnaliśmy się z tegorocznymi absolwentami naszej szkoły. Jak co roku uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej i jak co roku było to dla nas ważne wydarzenie, kolejny rocznik opuścił nasze szkolne mury.

Podczas części oficjalnej prowadzonej przez profesora Piotra Berlińskiego pani dyrektor Joanna Żurawka dokonała podsumowania klasyfikacji klas czwartych, wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz rozdała nagrody. Nagrodami, upominkami, dyplomami zostali także obdarowani ci uczniowie, którzy wyróżnili się na różnych polach działalności szkoły: w zawodach sportowych, w pracy Samorządu Uczniowskiego, w konkursach przedmiotowych; honorowi krwiodawcy, a także twórcy filmu o szkole. Były też wystąpienia, słowa pożegnań, refleksji i życzenia dla wszystkich. Głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Zolbach, której z racji zakończenia pełnienia tej funkcji w imieniu całej społeczności szkolnej dziękowała pani dyrektor Joanna Żurawka. Słowa pożegnania i najlepsze życzenia skierowała do klas kończących przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Klaudia Sławek z klasy 1TK. Zaś w imieniu klas czwartych wystąpiła Martyna Grzyb z klasy 4MD, zwracając się do dyrekcji, nauczycieli uczących, wychowawców, pracowników szkoły, młodszych kolegów z podziękowaniami i pożegnaniami, a przedstawiciele klas kończących wręczyli kwiaty dyrekcji. Na koniec zabrała głos pani dyrektor Joanna Żurawka, która zwróciła się do absolwentów ze słowami pełnymi refleksji i życzyła im powodzenia na egzaminie maturalnym, wszystkiego dobrego w dorosłym życiu, a także zachęciła do odwiedzenia szkolnych murów.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której młodsi uczniowie z klasy 3ME pożegnali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Ta część miała już swobodny i wesoły charakter. Nie zabrakło dobrego humoru, tekstów z przymrużeniem oka, ale także momentów, w których łezka kręciła się w oku. Miało to na celu zarówno rozbawić uczniów klas czwartych w ich ostatnim dniu szkoły, stworzyć miłą atmosferę związaną z zakończeniem ich szkolnych obowiązków, spojrzeć z dystansem na siebie, chwile, które już minęły, a także podkreślić to, że byli ważnymi członkami społeczności szkoły, zapisując się w tworzeniu jej historii.