w Skarżysku-Kamiennej

W niedzielę 25 stycznia 2015 r w Wąchocku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych oraz przedstawiciele Innowacji wojskowej wzięli udział w obchodach 152 rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Obchody rozpoczęły się w piątek w Szydłowcu, gdzie uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Następnie w kościele pod wezwaniem Św. Zygmunta odprawiona została uroczysta Msza za Ojczyznę i powstańców.
Sobotnie uroczystości odbywały się w Suchedniowie. W godzinach rannych w kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła odprawiona została Msza św. w intencji bohaterów powstańczych walk. Dalsza część uroczystości odbyła się przed krzyżem powstańczym przy ulicy Bodzentyńskiej. Do Suchedniowa zjechali „Strzelcy” z całego kraju w tym ze Starachowic. Obchody uświetniła defilada przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Bodzentyna, odbyła się również prezentacja oddziału Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci z Buska Zdroju.
Trzeciego dnia uczestnicy obchodów spotkali się w Wąchocku, gdzie główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem generała Mariana Langiewicza. Obchody zakończyła uroczysta Msza św. w Opactwie Cysterskim w Wąchocku.