w Skarżysku-Kamiennej

W sobotę 19.05.18 w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych wzięła udział w XXII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Szkół Ponadgimnazjalnych na  szczeblu okręgowym.

Do konkursu stanęły  drużyny z województwa świętokrzyskiego – zwycięzcy etapów rejonowych, m.in. z Kielc, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Buska–Zdroju, Ożarowa, Starachowic.

Pierwszym zadaniem  zawodników było rozwiązanie testu, składającego się z 20 pytań dotyczących wiedzy o Ruchu Czerwonego Krzyża i Prawa Humanitarnego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Druga część polegała na sprawdzeniu praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia – 5 ognisk urazowych.  Reprezentanci Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych godnie reprezentowali powiat skarżyski. Mistrzostwa przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyła drużyna z Kielc i to ona reprezentować będzie województwo na szczeblu krajowym.

Nasza ekipa wywalczyła puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. za zajęcie I miejsca w konkurencjach pożarniczych.


SKŁAD DRUŻYNY ZESPOŁU SZKÓŁ TRANSPORTOWO – MECHATRONICZNYCH:

  1. Wiktoria Dakus        kl. 3tk
  2. Sebastian Piętak       kl. 3tk
  3. Paweł Bilski             kl. 3tk
  4. Mateusz Kowalik     kl. 3tk
  5. Dawid Wójcicki       kl. 3md
  6. Mateusz Niewczas   kl. 1tk

Opiekun – Jarosław Sosnowski

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów