w Skarżysku-Kamiennej

W dniach 22-24 kwietnia uczniowie klasy 3LM Maciej Golis, Oskar Rynkowski pod opieką p. Mariusza Gelara przebywali na wycieczce w Hanowerze. Uczniowie brali udział w konkursie „Kreatywni Liderzy” organizowanym w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Hannover Messe – największych w Europie targów związanych z nowymi technologiami. Na olbrzymim kilkunastohektarowym terenie firmy z całego świata prezentowały swoje wyroby, osiągnięcia i nowinki technologiczne m.in. można było przetestować najnowsze samochody elektryczne Tesli (jazda robi wrażenie – sami się o tym przekonaliśmy) oraz wodorowe Toyoty, wózki widłowe itp. Zwiedzaliśmy również Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Sprengel Museum Hannover) z twórczością m.in. Pabla Picassa, Ogrody Królewskie (Herrenhäuser Garten) oraz ogród zoologiczny i Leibnitz Universitat.

Podczas wizyt w halach targowych spotkaliśmy się z przedstawicielami Podlaskiego Klastra Metalurgicznego i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz przedsiębiorcami z naszego regionu uczestniczącymi w Targach. Targi zorganizowane są w ponad 20 halach, z braku czasu zdążyliśmy zwiedzić tylko trzy. Udział w wyjeździe to niesamowita frajda oraz niezapomniane wrażenia, również z przelotu samolotami (lecieliśmy Boeingiem 777).