w Skarżysku-Kamiennej

W poniedziałek 6 czerwca w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych odbyły się na terenie szkolnym III LO im.S.Staszica Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego. Drużyna szkolna składała się z 10 osób. Biegi zostały podzielone na dwie kategorie: dziewczęta i chłopcy. W sztafetach uczestniczyły reprezentacje I LO, II LO, III LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Samochodowo – Usługowych.

W kategorii dziewcząt, które miały do przebiegnięcia dystans 10×800 metrów, najlepsza okazała się reprezentacja II LO. Drugie miejsce zajęły biegaczki z III LO, a na trzecim miejscu zameldowała się drużyna z naszej szkoły.
Wśród chłopców, którzy musieli przebiec 10×1500 metrów zwyciężyła reprezentacja  Zespołu Szkół Technicznych. Drugie miejsce zajęli chłopcy z naszej szkoły, a trzecie z I LO.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska oraz dyrektor III LO Paweł Buryło.