w Skarżysku-Kamiennej

We wtorek 7 czerwca w auli naszej szkoły odbyła się spartakiada sportowo-rekreacyjna
dla uczniów ZSTM i dla szkół gimnazjalnych z powiatu skarżyskiego. Jej celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji oraz popularyzacja sportu masowego.

Każda drużyna sportowa, ubrana w jednolite stroje, liczyła 10 osób. Udział wychowawcy lub opiekuna klasy, który wystartował w minimum 3 konkurencjach był premiowany dodatkowymi 3 punktami.


Uczestników spartakiady przywitała pani dyrektor Joanna Żurawka. Następnie odbyła się prezentacja poszczególnych drużyn, których członkowie demonstrowali plansze z nazwą klasy i okrzyk zachęcający do sportowej walki. Po krótkiej rozgrzewce, przeprowadzonej przez uczennice z klasy 3AL rozpoczęła się rywalizacja.

Drużyny startowały w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: rzut ringiem, rzut do kosza, piłka nożna (strzały na bramkę), skakanka, sztafeta, wejście na skrzynię,kręgle, drążek (chłopcy) i rzut lotką.

Po zakończeniu spartakiady i podliczeniu głosów zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy, dyplomy i puchary. A tak wygląda lista nagrodzonych:

Szkoły gimnazjalne

dziewczęta:

I miejsce Gimnazjum nr 2
II miejsce Gimnazjum nr 1

chłopcy:

I miejsce Gimnazjum nr 2
II miejsce Gimnazjum nr 1

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych

dziewczęta:

I miejsce 3AL
II miejsce 1TK
III miejsce 2TL

chłopcy:

I miejsce 2TL
II miejsce 3MD
III miejsce 3MM

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom serdecznie gratulujemy.