w Skarżysku-Kamiennej

W dniach 29-30 kwietnia 2014 na Orliku przy Zespole Szkół Technicznych rozegrano Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców. Turniej zorganizowano w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Skarżyskiego, którego  organizatorem jest Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki  Starostwa Powiatowego.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn : Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych, Zespół Szkół Technicznych, I LO im. J.Słowackiego, II LO im. A.Mickiewicza oraz III LO im. S.Staszica. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny.

Faza Grupowa

Pierwszy mecz ZSTM rozegrał z ZSE. Poziom meczu był bardzo wyrównany obie drużyny miały parę bardzo dobrych okazji na zdobycie bramki, jednak nasza drużyna okazała się lepsza i wygrała z ZSE 1:0.

Drugi mecz fazy grupowej nasza reprezentacja zagrała z I LO który również zakończył się zwycięstwem  2:1 dla naszej drużyny.

Trzeci mecz o 1. miejsce w grupie rozegraliśmy z ZST. Mecz był bardzo emocjonujący, pierwsza bramka padła tuż po gwizdku rozpoczynającym mecz, szybko rozegrana akcja naszej drużyny zaskoczyła rywali pokazując  tym że to nie będzie łatwy mecz. Nie długo później padła kolejna bramka dla naszej drużyny. Myśleliśmy że jest już po meczu i to panujące rozluźnienie spowodowało że niedługo przed końcem pierwszej połowy straciliśmy bramkę kończąc tym samym wynikiem 2:1. Druga połowa była bardzo zacięta, dużo niewykorzystanych sytuacji u jednej jaki i u drugiej drużyny. Gdy padła 2. bramka dla ZST zaczęła się „nerwówka”, niecelne podania, strzały obok bramki to wykorzystał nasz przeciwnik strzelając nam 3 bramkę. Chwilę później udało nam się zremisować i utrzymać wynik 3:3, ale przed samym końcem meczu ZST strzelił nam ostatnią 4. bramkę kończąc mecz wynikiem 3:4 dla ZST. Tym samym nasza drużyna zajęła 2. miejsce w grupie.

Faza Półfinałowa

W spotkaniu półfinałowym zmierzyliśmy się z drużyną III LO. Od tego meczu zależało czy będziemy grać w finale czy o 3. miejsce. Pierwszą bramkę po pięknym dośrodkowaniem strzeliła nam drużyna III LO, ale na odpowiedz naszej drużyny nie trzeba było długo czekać i chwile po stracie bramki  udało się wyrównać wynik. Drugą połowę musieliśmy rozpocząć w osłabieniu po przez incydent mający miejsce podczas końca pierwszej połowy. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla III LO.

Mecz o 3. miejsce rozegraliśmy z ZST. Mecz od którego zależało czy będziemy mieli miejsce na podium. Niestety brak sił spowodowany brakiem jednego zawodnika w poprzednim meczu nie pozwolił nam na zdobycie 3. miejsca, spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla ZST.

Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych nie zajął miejsca na podium ale walka i wytrwałość jaką nasi chłopcy pokazali jest godna podziwu, dawali z siebie jak najwięcej zajmując 4. miejsce na Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców.

Najlepszą drużyną  turnieju okazała się reprezentacja  II LO im. A.Mickiewicza, która w finale, pokonała III LO im. S.Staszica 3:2