w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 31 marca 2017 r. Komisja Stypendialna Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach przyznała dwóm uczniom naszej szkoły stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu Województwa Świętokrzyskiego pn. Regionalny program stypendialny dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego realizowanego w obszarze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Mateusz Kowalik i Sebastian Sitek spełnili kryteria merytoryczne i zostali zakwalifikowani do programu stypendialnego. Uczniowie ci mają znaczące osiągnięcia zarówno w nauce jak i w sporcie.

Mateusz Kowalik jest laureatem IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO 2016, stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz najlepszym uczniem w szkole.

Sebastian Sitek rozwija swoją pasję w dziedzinie tańca towarzyskiego. Najważniejszymi sukcesami ucznia są:
– II vice mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich 11 marca 2017r. Ostróda,
– 2 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego w tańcach latynoamerykańskich i 5 miejsce w tańcach standardowych 5 marca 2017 Warszawa,
– 4 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego w tańcach standardowych 26 marca 2017 Garwolin,
– 4 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego w tańcach standardowych, 1 kwietnia 2017 Staszów.

Gratulujemy naszym stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!