w Skarżysku-Kamiennej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw, organizowany już od 2008 roku w 143 krajach, m.in. w Polsce. W tym roku pierwszy raz został zorganizowany w Skarżysku-Kamiennej. Podczas ŚTP organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.W naszym mieście spotkania i wykłady odbywały się w dniach 19-21 listopada, m.in. w Miejskim Centrum Kultury.

19 listopada uczniowie klas maturalnych wzięli udział w wykładzie pt. ”Wyróżnij się na studiach!”, który wygłosiła p. Agnieszka Solecka, life coach i trener, stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniona w konkursie Studencki Nobel. W trakcie spotkania maturzyści mieli okazję dowiedzieć się, jak można osiągnąć sukces na studiach, dlaczego warto angażować się w pracę organizacji studenckich i kół naukowych, jak w czasie nauki zdobywać doświadczenie zawodowe i w jaki sposób można uzyskać stypendia naukowe.

20 listopada Karolina Adamczyk z kl.2 TL i Maciej Golis z kl. 1 LM wraz z p. Zbigniewem Świątkiem i p. Mariuszem Gelarem wzięli udział w warsztatach „Profesjonalna strona internetowa wizytówką Twojej firmy”.

Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Miejskiej Grze Handlowej. Drużyna w składzie: Jakub Adamczyk, Jakub Kośka, Dawid Kaca i Piotr Woźniak, wszyscy z kl.2 TL, pod opieką p. Anny Dąbrowskiej zajęła I miejsce i otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!