w Skarżysku-Kamiennej

W środę 28.05.2019 na strzelnicy KWP w Kielcach oraz na terenie przyległego Stadionu Leśnego odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne Klas Mundurowych. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach, a honorowy patronat nad zawodami objęła Pani Agata WojtyszekWojewoda Świętokrzyski. Głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej, która będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych Żagań 2019 oraz Mistrzostwach Polski.

W zawodach brało udział 7 drużyn, m.in. z Kielc, Skarżyska, Opatowa, Sandomierza, Staszowa, Wodzisławia.

Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach:

  1. Bieg zespołowy na dystansie 5000 m z wykonaniem na punktach kontrolnych określonych zadań, tj:
  • PK 1 – ewakuacja poszkodowanych z pola walki na dystansie 100m,
  • PK 2 – przenoszenie skrzynek z amunicją na dystansie 50 m,
  1. Strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm kbks w postawie leżąc do tarczy – figura bojowa 23p z odległości 25m.
  2. Rzut granatem RG-42 na odległość.

Trzeba było wykazać się kondycją fizyczną, wytrzymałością, siłą i precyzją. I miejsce podobnie jak w poprzednim roku wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych, która po ciężkich zmaganiach uzyskała awans i to ona ponownie będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na szczeblu centralnym w Żaganiu. Po dużym sukcesie w roku 2018 – II miejsce w marszobiegu zadaniowym, apetyt rośnie.

 ZSTM reprezentowali: Mateusz Piasecki, Karol Płatek, Grzegorz Caban, Kamil Gołąbek, Patryk Rusek, Paweł Niedziela, Jakub Szymkiewicz, Damian Parszewski, Mateusz Niewczas, Patryk Boś.

Nauczyciel opiekun: Jarosław Sosnowski.

Nagrody wręczał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Jarosław Molisak oraz Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Nowacka.

A oto końcowe wyniki:

1miejsce ZSTM SKARŻYSKO-KAMIENNA  21 pkt/ 24pkt

2 miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych Kielce  19pkt/ 24pkt

3 miejsce – Zespół Doskonalenia Zawodowego Kielce 14pkt/ 24pkt