w Skarżysku-Kamiennej

W poniedziałek, 27 maja, w hali I LO im. J.Słowackiego, rozegrano Mistrzostwa Skarżyska – Kamiennej Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt w Tenisie Stołowym. Najlepsza okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

Turniej został rozegrany w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych. O tytuł mistrzowski walczyło pięć drużyn: I LO im. J.Słowackiego, II LO. im. A.Mickiewicza, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, sędzią głównym zawodów był Wacław Ziomek.

W wyniku rozegranych meczów okazało się, że trzy drużyny mają po trzy punkty, o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce decydował bilans setów, ten najlepszy miały zawodniczki z „Mechatronika”, które zdobyły mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja I LO im. J.Słowackiego, trzecie Zespół Szkół Ekonomicznych. Na pozostałych miejscach uplasowały się reprezentantki Zespołu Szkół Technicznych i II LO im. A.Mickiewicza.

ZSTM zagrał w składzie: Kamila Lisowska, Justyna Strejch i Gabriela Śpiewak.
Opiekun: Sławomir Jaworski.

Wyniki :

ZSE – ZST 3:1
ZSE – ZSTM 3:2
ZSE – II LO 3:0
ZSE – I LO 2:3
ZSTM – II LO 3:0
ZSTM – I LO 3:1
I LO – II LO 3:0
ZST – ZSTM 1:3
ZST – II LO 3:0
ZST – I LO 0:3

Klasyfikacja końcowa :

1.Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
2.I LO im.J.Słowackiego 
3.Zespół Szkół Ekonomicznych
4.Zespół Szkół Technicznych
5.II LO im. A. Mickiewicza