w Skarżysku-Kamiennej

Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców rozegrano się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Skarżyskiego, którego organizatorem jest Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

W obu turniejach, oprócz naszej szkoły, wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół średnich z terenu Skarżyska-Kamiennej : I LO im.J.Słowackiego, II LO im.A.Mickiewicza, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych i Zespół Szkół Technicznych.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny.

W mistrzostwach dziewcząt w grupie A zagrały reprezentacje:  I LO, II LO i ZSS-U, w grupie B: ZSE, ZST i ZSTM.  W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowały II LO, ZSE, I LO i ZST.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym II LO pokonało ZSE 2:0, w drugim półfinale I LO pokonało ZST 5:0.  Zanim rozegrano mecz o miejsce trzecie, odbyło się spotkanie, którego stawką był miejsce 5. Zespół Szkół Transportowo- Mechatronicznych pokonał Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych po serii rzutów karnych 7:6,  w regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

W turnieju chłopców mistrzem Skarżyska została reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, która w meczu finałowym pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 4:0. W meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych pokonał I LO im. j.Słowackiego 3:0.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1.II LO im. A.Mickiewicza
2.I LO im. J. Słowackiego
3.Zespół Szkół Technicznych
4.Zespół Szkół Ekonomicznych
5.Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
6.Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1.Zespół Szkół Technicznych
2.Zespół Szkół Ekonomicznych
3.Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
4.I LO im. J. Słowackiego
5.II LO im. A. Mickiewicza
6.Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych