w Skarżysku-Kamiennej

17 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. O godzinie 12.00 w przepięknie udekorowanej auli oświetlonej płomieniami świec spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji, a także zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego p. Katarzyna Bilska oraz przedstawiciele kolei-zastępca dyrektora PKP PLK Zakład Linii Kolejowych p. Piotr Małek oraz p. Monika Dąbrowska. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała p. dyrektor Joanna Żurawka. W świąteczną atmosferę wprowadził nas ks. Jerzy Wojnarski, który przeczytał fragment Pisma Św. opowiadający o narodzeniu Pana Jezusa.

Kolejnym punktem uroczystości były jasełka, przygotowane przez kl.2 TL i 2 MM pod opieką p. Iwony Kowalik. Artyści z wielkim zaangażowaniem przedstawili nam fragment historii Świętej Rodziny. Kiedy ze sceny popłynął dźwięk kolęd, cała młodzież włączyła się do wspólnego śpiewu.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach przekazanych przez p. dyrektor Joannę Żurawkę oraz p. Katarzynę Bilską odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez p. Ewę Jaworską. Młodzież przygotowywała stroiki, choinki i kartki świąteczne.

W końcu przyszedł czas na najbardziej wzruszającą część uroczystości – składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Były to chwile pełne magii, uroku i radości, które z pewnością będą nam towarzyszyły przez całe święta.