w Skarżysku-Kamiennej

Tegoroczny dzień otwarty szkoły rozpoczęliśmy „na sportowo”. Niestety niesprzyjająca aura sprawiła, że zawody odbyły się w auli, a nie na boisku. Jak co roku celem spartakiady było nie tylko upowszechnianie kultury fizycznej, ale przede wszystkim świetna zabawa, do której przystąpili uczniowie ZSTM oraz zaproszeni gimnazjaliści.

Uczestników zawodów powitała p.dyr. Joanna Żurawka. Następnie odbyła się prezentacja drużyn. Klasy, które ubrane były w jednolity strój sportowy, przygotowały tablice z nazwą klasy lub szkoły oraz wzniosły bojowy okrzyk mogły uzyskać 2 dodatkowe punkty w klasyfikacji końcowej. Rozpoczęcie rywalizacji sportowej nastąpiło po symbolicznym kopnięciu piłki przez  panią dyrektor. Gorącą rozgrzewkę poprowadziła „pani od w-f”, Marta Odorowska.
Uczestnicy spartakiady stworzyli dziesięcioosobowe zespoły, które konkurowały w następujących dyscyplinach:

  • rzut ringiem,
  • rzut lotką,
  • piłka nożna (strzały na bramkę ),
  • skakanka,
  • kręgle,
  • wejście na skrzynię.

Drużyny startowały w dwóch grupach: chłopcy i dziewczęta. Każdy wychowawca lub opiekun grupy mógł zyskać 3 dodatkowe punkty dla swoich podopiecznych, jeśli wystartował w minimum 3 konkurencjach. Zacięta rywalizacja przysporzyła uczestnikom wiele radości, wszyscy bawili się doskonale, co można było usłyszeć w rozmowach, a teraz zobaczyć na zdjęciach.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej gimnazjaliści zwiedzili szkołę, a uczniowie ZSTM odpoczywali. Po podliczeniu punktów p.dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego ogłosili wyniki.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2, a z naszej szkoły – 1 TL. II miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 i dziewczynom z kl.2 AL.
W kategorii chłopców I miejsce wywalczyli reprezentanci Gimnazjum Nr 2, a wśród uczniów ZSTM najlepsi okazali się zawodnicy 1 TL. Kolejne miejsca zajęli chłopcy z klas: 2 MM, 3 AL, 2 AL, 3 AM, 2 MD, 1 ME.

Po zakończeniu spartakiady zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Mamy nadzieję, że za rok znów wszyscy będziemy mogli sprawdzić swoją kondycję i powalczyć o zwycięstwo w zawodach.

One Response to Dzień otwarty szkoły – spartakiada sportowo – rekreacyjna 2015