w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 02.03.2019r. odprowadziliśmy na drogę do wieczności śp. Jacka Białkowskiego, naszego kolegę, przyjaciela, nauczyciela i wychowawcę. Msza św. żałobna odbyła się w kościele pw. Św. Brata Alberta w Skarżysku – Kamiennej. W tym ostatnim pożegnaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna: dyrekcja, czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.

„Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie” – tymi słowami św. Pawła dyrektor szkoły pani Joanna Żurawka w imieniu całej społeczności szkolnej żegnała śp. Jacka Białkowskiego. Dziękowała za codzienny trud i troskę jaką wkładał w wychowanie i nauczanie młodych ludzi, najpierw jako nauczyciel Technicznych Zakładów Naukowych, a następnie nauczyciel dyplomowany mgr inż. w Zespole Szkół Transportowo – Mechatronicznych. Był osobą pełną życia, mającą szereg zainteresowań i pasji. Jednakże – jak to często bywa – życie ludzkie samo pisze swój scenariusz. Gdy stajemy w obliczu śmierci osoby, która była nam bliska, którą znaliśmy, ogarniają nas takie uczucia jak żal, smutek i pustka. Pani dyrektor podkreśliła, że nasz kolega i nauczyciel na zawsze pozostanie w naszej pamięci, w naszych wspomnieniach. Przecież tylu nam ich dostarczył za swego życia. Niech odpoczywa w pokoju. W imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej, złożyła wyrazy współczucia rodzinie zmarłego i wszystkim, których ta śmierć dotknęła.

W imieniu własnym i Rodziny zmarłego śp. Jacka Białkowskiego składam Serdeczne Podziękowania dla Wszystkich Państwa, Nauczycieli czynnych i emerytowanych, Pracowników szkoły, Uczniów, Rodziców, Absolwentów za zaangażowanie, udział w ostatnim pożegnaniu, modlitwę, słowa wsparcia, godną postawę młodzieży. Dziękuję.

Dyrektor szkoły Joanna Żurawka