w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 28.05.2015 Związek Strzelecki „Strzelec” w Skarżysku-Kamiennej przeprowadził plenerowe zajęcia ZIELONA TAKTYKA dla uczniów ZSTM realizujących innowację wojskową i policyjną.

W pierwszej części skarżyscy policjanci przybliżyli pracę przewodnika psa służbowego oraz dali krótki pokaz umiejętności policyjnych psów patrolowych. Dwaj przewodnicy psów służbowych mł.asp. Karol Surdy oraz mł.asp. Tomasz Banach opowiedzieli o pracy na swoich stanowiskach oraz do czego są wykorzystywane policyjne psy służbowe. Jednym z elementów prelekcji był pokaz tresury oraz dynamiczne zatrzymanie niebezpiecznej osoby przy wykorzystaniu policyjnego psa.

W dalszej części „Strzelcy” przeprowadzili profesjonalne szkolenie z zagadnień ZIELONEJ TAKTYKI. Do tych zajęć uczniowie przygotowywali się teoretycznie dwa tygodnie wcześniej. Zajęcia praktyczne odbywały się w czterech następujących grupach:

1. Zajęcia ze zrywania kontaktów oraz odskoku od przeciwnika – prowadził sekcyjny Michał Malara,
2. Marsz ubezpieczony – prowadził st. strzelec Maksymilian Gibaszewski,
3. Postawy strzeleckie – prowadził st. strzelec Amadeusz Bilski,
4. Maskowanie – prowadził st. strzelec Radosław Czerwonka,

Koordynatorem zajęć był drużynowy Tomasz Dąbczyński .
Ta forma zajęć bardzo podobała się uczniom realizującym innowację wojskową i policyjną w ZSTM, którzy zgodnie stwierdzili, że jest to jeden z wielu atutów tej szkoły.