w Skarżysku-Kamiennej

W październiku w naszej szkole odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Technicznej, w którym uczestniczyło 15 zawodników. Uczeń klasy 4MD Przemysław Pela zakwalifikował się do zawodów II stopnia, które odbędą się w Kielcach 11 stycznia 2017 roku.

OWT jest olimpiadą ogólnej wiedzy o technice, rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Celem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest budzenie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej.

Dobre wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej mogą być przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Życzymy Przemkowi powodzenia i trzymamy kciuki.