w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 8 grudnia uczniowie klas z innowacją wojskową mogli uczestniczyć w wyjeździe do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie na zaproszenie Urzędu Miasta. Głównym punktem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy, w którym obie strony: Muzeum im. Orła Białego oraz Muzeum Sił Powietrznych deklarują wzajemne wspieranie się przy realizacji ważnych celów.

Goszcząca w Dęblinie delegacja ze Skarżyska została oprowadzona po Muzeum Sił Powietrznych. Niemal dwugodzinna wycieczka była swoistą lekcją historii. Młodzież mogła zapoznać się z ciekawymi informacjami dotyczącymi lotnictwa polskiego oraz zasiąść za sterami samolotu podczas zwiedzania ekspozycji terenowej. Ekspozycja jest niezwykle bogata: samoloty i śmigłowce, sprzęt techniczny, rakietowy i radiolokacyjny. W pawilonie wystawienniczym uczniowie zobaczyli m.in. odznaki lotnicze, zdjęcia z różnych okresów rozwoju sił powietrznych, mundury, dokumenty, a także odnalezione po latach szczątki samolotów.

Nasi uczniowie dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach z innowacji wojskowej bezbłędnie odpowiadali na pytania przewodnika p. dr Romana Kozłowskiego. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wizyty  w Dęblinie.