w Skarżysku-Kamiennej

We wtorek 21 lutego odbyło się spotkanie z przedstawicielami zakładów współpracujących z naszą szkołą połączone z „Dniem otwartym”. W spotkaniu wzięło udział ponad trzystu gimnazjalistów z powiatu skarżyskiego i starachowickiego. Głównym celem spotkania była promocja szkolnictwa zawodowego oraz kierunków oferowanych przez Zespół Szkół Transportowo- Mechatronicznych w związku z potrzebami lokalnego rynku pracy.

W spotkaniu wzięli udział m.in przedstawiciele władz powiatu oraz zakładów współpracujących w tym: Mesko S.A., PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej, Zakładu Mechaniczno-Elektromechanicznego ZAMEL, Policji oraz przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn.

Przedstawiciele zakładów pracy w swoich wystąpieniach potwierdzali bardzo dobrą współpracę, potrzebę kształcenia w zawodach oferowanych przez szkołę oraz chęć zatrudnienia. Uczniowie otrzymali pełną i szczegółową informację na temat specyfiki pracy w danym zakładzie, zaproszenie do zwiedzania i podejmowania praktyk zawodowych. Spotkanie było dla nich bardzo ciekawe i inspirujące do przemyśleń na temat przyszłych decyzji o wyborze szkoły, nie ukrywali, że podobała im się uroczystość, a także chętnie zwiedzali szkołę.

Dodatkową atrakcją był prezentacja łazika marsjańskiego „Impuls” zaprojektowanego i wykonanego przez studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Ponadto przed uczestnikami spotkania zaprezentowali się tancerze break- dance oraz szkolny zespół muzyczny.

Dzień otwarty to kolejny przykład na to, że szkoła dba o swoich uczniów, potrafi w atrakcyjny sposób przedstawić perspektywy ich zawodowego rozwoju oraz zapewnić zatrudnienie swoim przyszłym absolwentom.