w Skarżysku-Kamiennej

SZKOLA

Uroczyste Powiatowe Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa i powiatu odbyło się w naszej szkole – w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej.

Po wprowadzeniu sztandarów skarżyskich szkół ponadgimnazjalnych i odegraniu hymnu państwowego, głos zabrał Pan Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski. Uczniom życzył, aby rok, który jest przed Nimi, był rokiem owocnym, aby rozszerzali swoje zamiłowania i pogłębiali wiedzę. Nauczycielom natomiast życzył cierpliwości i umiejętnej współpracy z uczniami. Pani Dyrektor Joanna Żurawka dzwoniąc dzwonkiem symbolicznie oznajmiła rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

W dalszej części Pan Starosta Jerzy Żmijewski wręczył nominacje na stopnie nauczyciela mianowanego a dyrektorzy szkół podległych Starostwu Powiatowemu otrzymali dodatki funkcyjne. Za wieloletnią pracę p. Krzysztof Zemeła – były już dyr. II Liceum Ogólnokształcącego otrzymał podziękowania z rąk Pana Starosty.

Miłym akcentem Powiatowego Rozpoczęcia Roku Szkolnego było wręczenie Stypendium za osiągnięcia naukowe i sportowe. Stypendia z rąk Pana Starosty otrzymały dwie uczennice: Dorota Lezion – za osiągnięcia naukowe i Wiktoria Kuklińska – za osiągnięcia sportowe.

1 września wiąże się również z tragiczną dla naszego narodu rocznicą wybuchu II wojny światowej, zebrani w auli uczcili minutą ciszy pamięć walczących o wolną Polskę. Młodzież naszej szkoły złożyła wiązankę pod pomnikiem.

Zakończenie uroczystości uświetnił zespół muzyczny naszej szkoły.