w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 16.11.2018 o godz. 10.00 w auli naszej szkoły odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas maturalnych wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu skarżyskiego. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników – gościliśmy 82 uczniów.

Honorowy patronat nad konkursem objął starosta powiatu skarżyskiego pan Jerzy Żmijewski, nagrody funduje Kuratorium Oświaty, Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kam oraz metodyk pan Wojciech Białek.

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Joanna Żurawka, która powitała wszystkich uczestników oraz nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie całości. W dalszej części pani dyrektor zwróciła się do młodzież życząc wszystkim powodzenia nie tylko dzisiaj, ale przy okazji każdego egzaminu maturalnego.

Młodzież zmierzyła się z matematyką na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Nasza szkoła reprezentowana była przez dziewięciu uczniów.

Ogromne gratulacje należą się Marcelinie Pękali z klasy 4 LM, która w swojej kategorii jako jedyna zdobyła maksymalną liczbę punktów. Maciej Golis z tej samej klasy w kategorii A zdobył drugie miejsce, zaś Mateusz Kowalik i Seweryn Zdziech z klasy 4 TK osiągnęli jednakowy najwyższy wynik w kategorii A na poziomie rozszerzonym i zakwalifikowali się do finału Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Finał odbędzie się w Kielcach 14.12.2018. Już od dzisiaj trzymamy kciuki za sukces chłopaków.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.