w Skarżysku-Kamiennej

,,Zawód nauczyciela jest piękny i trudny, ale najważniejszy, bo od niego pochodzą wszystkie inne”- powiedziała laureatka 6 miejsca w Złotej Dziesiątce w Świętokrzyskiem. Doskonale wie o tym również pani Izabela Żak, nauczycielka matematyki ZSTM, laureatka 9 miejsca, a zarazem zwyciężczyni konkursu w powiecie skarżyskim.
Pani Izabela Żak została nominowana w dziesiątej edycji plebiscytu Belfer Roku, organizowanego w regionie przez redakcję „Echa Dnia”. Głosowanie zakończyło się 29 maja. Poza głosami czytelników o wygranej decydowała Kapituła złożona z osób związanych ze świętokrzyską oświatą. W gronie nominowanych znaleźli się wychowawcy wybitnie uzdolnionej młodzieży, laureatów konkursów przedmiotowych i olimpiad, ludzie uprzejmi, cierpliwi, serdeczni i fachowi. Kandydatury nauczycieli proponowali uczniowie, rodzice, dyrektorzy szkół. Osoby zgłoszone to nauczyciele z pasją, znajdujący czas dla swoich uczniów, spotykający się z nimi na dodatkowych lekcjach, kołach zainteresowań czy zajęciach sportowych. W konkursie wybierano 10 najpopularniejszych nauczycieli w województwie, tak zwaną Złotą Dziesiątkę, a także po trzech w każdym powiecie oraz po trzech w kategoriach – szkoły wyższe, ponadgimnazjalne, gimnazja, szkoły podstawowe i przedszkola.
W powiecie skarżyskim nominowano 16 osób. Najwięcej głosów-9957- otrzymała pani Izabela Żak. Doceniono sympatię, którą cieszy się wśród uczniów, nie tylko ciekawie prowadząc zajęcia, ale również zachęcając i angażując ich do udziału w przedsięwzięciach kulturalnych i charytatywnych. Pani Iza od wielu lat organizuje aukcję charytatywną na rzecz wychowanków Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań” w Skarżysku-Kamiennej. Jest także ekspertem programu Profilaktyka a Ty na powiat skarżyski, zachęcającego młodzież do życia bez uzależnień. Wraz z młodzieżą przygotowuje m.in. spektakle i festyny profilaktyczne.
Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom w plebiscycie Belfer Roku odbyła się w Hotelu Tęczowym w Kielcach we wtorek 7 czerwca. Pani Izabela Żak otrzymała dyplom i pamiątkową statuetkę, a ponieważ znalazła się również w Złotej Dziesiątce wyjedzie na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wentę. W trakcie swojego wystąpienia laureatka powiedziała: „Pracuję z najfajniejszą młodzieżą, jaka tylko jest. Może nie zawsze chcą się uczyć, ale w różnych akcjach charytatywnych działają bardzo chętnie”.
Serdecznie gratulujemy Pani Profesor i życzymy dalszych sukcesów.