w Skarżysku-Kamiennej

W środę 23 września 2020 r. w naszej szkole kolejny raz odbyła się uroczystość wręczenia uczniom certyfikatów ukończenia dwuletniego szkolenia w zakresie Innowacji Wojskowej.

W imieniu Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach wręczył je kapitan Łukasz Świątek. W uroczystości uczestniczyła także dyrektor szkoły Joanna Żurawka oraz opiekun innowacji wojskowej Jarosław Sosnowski. W czasie spotkania podsumowano wyniki szkoleń oraz wręczono nagrody. Celem dwuletniego szkolenia  jest propagowanie wiedzy wojskowej oraz popularyzowanie wśród młodzieży postaw proobronnych i patriotycznych.

     Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Realizowane są tam szkolenia i zajęcia praktyczne. CPdMZ w Kielcach jest dla szkoły jednostką patronacką. Uczniowie biorący udział w innowacji wojskowej odbywają również szkolenia strzeleckie na strzelnicy „Świt” w Starachowicach. W ostatnich dwóch latach poszerzali też swą wiedzę i umiejętności w ramach szkoleń podczas IV i V Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu organizowanych przez 11 Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej.