w Skarżysku-Kamiennej

W czwartek 5 marca 2020 roku w Skarżysku-Kamiennej na ul. Legionów 119 naprzeciwko szkoły – Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych o godz.8.00 miał miejsce wypadek komunikacyjny. Na pasach został potrącony pieszy. Udający się do szkoły uczniowie ZSTM niezwłocznie udzielili fachowej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Zarówno szybka reakcja młodzieży, jak i profesjonalizm w ich działaniu prawdopodobnie uratowały życie rannemu. Zachowanie uczniów uczęszczających na zajęcia z innowacji wojskowej świadczy o ich rzetelnym przygotowaniu w zakresie pierwszej pomocy. Ponadto młodzież wykazała się wrażliwością, przytomnością umysłu, odwagą i odpowiedzialnością.

Dziękujemy!

Uczniowie, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie to: Elżbieta Chyb, Sylwia Pogorzelska, Martyna Derlatka, Emil Kukla, Łukasz Mazur, Piotr Skowron. Otrzymali od władz powiatu skarżyskiego oraz dyrekcji szkoły podziękowania. 

Młodzi bohaterowie otrzymali ogromne brawa od swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i dyrekcji. Podziękowania otrzymał także nauczyciel przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa Jarosław Sosnowski, który uczy młodzież m.in. jak udzielić pierwszej pomocy. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.