w Skarżysku-Kamiennej

W piątek, 9 czerwca, na osiedlu Bór odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego. Dobry występ zanotowały dziewczęta z ZST-M zajmując III miejsce.

Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego rozegrane były w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna szkolna składała się z 10 osób. Biegi zostały podzielone na dwie kategorie dziewcząt i chłopców. Dziewczęta miały do przebiegnięcia dystans 10 x 800 metrów, chłopcy 10 x 1500 metrów.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja II LO im. A Mickiewicza, drugie miejsce zajęła reprezentacja I LO im. J. Słowackiego, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych.

Wśród chłopców nasza drużyna wypadła poniżej oczekiwań. Zwyciężyła reprezentacja I LO im. J. Słowackiego, na drugim miejscu zawody zakończyli uczniowie Zespół Szkół Technicznych, trzecie miejsce zajęła reprezentacja II LO im. A. Mickiewicza