w Skarżysku-Kamiennej

Dnia 04.04.2022 w naszej szkole odbył się Świętokrzyski Matematyczne Maraton Maturalny 2022 na poziomie rozszerzonym.

Maraton skierowany był do uczniów klas maturalnych województwa świętokrzyskiego. Celem Maratonu było sprawdzenie poziomu przygotowania maturzystów do majowego egzaminu.

W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie z klasy 4 LM Izabela Bolechowska i Mateusz Kozieł oraz z klasy 4 TK Daniel Rokicki i Bartłomiej Misiek.

Podczas dzisiejszego konkursu uczniowie zmierzyli się z funkcją kwadratową, planimetrią, musieli rozwiązać równanie trygonometryczne oraz rozstrzygnąć problem maksymalnego pola.

Prace naszych uczniów sprawdzone zostały przez p. Marią Płatek oraz p. Izabelę Żak, a następnie w piątek 08.04.2022 na Politechnice Świętokrzyskiej odbędzie się spotkanie Wojewódzkiej Komisji, która wyłoni zwycięzców i laureatów.

W skład Komisji  wchodzą: Danuta Pyrek – przewodnicząca, Katarzyna Tometczak – Morus, Maria Płatek, Izabela Żak, Ewa Pastuch oraz Małgorzata Pastuszko.

Czekamy na wyniki !!!

[edit]
W piątek 08.04.2022 w murach Politechniki Świętokrzyskiej odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Konkursowej. Komisja w składzie Danuta Pyrek – Przewodnicząca, Katarzyna Tometczak – Morus, Małgorzata Pastuszko, Ewa Pastuch, Maria Płatek, Izabela Żak postanowiła przyznać:

II miejsce dla Mateusza Kozieł kl. 4LM

III miejsce dla Daniela Rokickiego kl. 4TK

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów.