w Skarżysku-Kamiennej

14 listopada w Klubie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbył się przegląd piosenek wojskowych w ramach III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Celem festiwalu jest m.in. krzewienie uczuć patriotycznych, tradycji i historii, promowanie amatorskiej twórczości artystycznej, wymiana doświadczeń w dziedzinie wokalnej i aranżacji muzycznej. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 50 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Dakus kl.1TK- śpiew i Dawid Wójcicki kl.1MD – gitara.

Członkowie jury uznali, że poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki i wybór zwycięzców sprawił im dużo problemów. Oceniając wykonawców brali pod uwagę repertuar, wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację muzyczną, muzykalność, warunki głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszym reprezentantom nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału, ale dziękujemy im serdecznie za udział w festiwalu i życzymy sukcesów w kolejnej edycji, która odbędzie się za rok.