w Skarżysku-Kamiennej

W środę 24 lutego, w hali sportowej I LO odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Skarżyskiego. Organizatorem jest Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego.

Młodzież rywalizować będzie w siedmiu dyscyplinach sportowych: piłce nożnej halowej, piłce nożnej (Orlik), koszykówce, piłce siatkowej, piłce ręcznej, tenisie stołowym i sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn : Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych, I LO im. J. Słowackiego, II LO im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych i Zespół Szkół Technicznych. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny.

Nasza drużyna w składzie: Jolanta Dyk, Marcelina Pękala, Weronika Fornal, Dominika Dudzic, Wiktoria Arak, Weronika Arak, Wiktoria Gut, Martyna Drozdowska zagrała w grupie B.

W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowały ZSE, II LO, I LO i ZSSU.

Nasza drużyna zajęła 5 miejsce pokonując ZST po serii rzutów karnych. Pamiątkowe puchary i dyplomy zwycięzcom wręczył Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.