w Skarżysku-Kamiennej

W środę 13 kwietnia w auli odbył się koncert szkolnych zespołów muzycznych. Działają od września, spotykają się w każdej wolnej chwili, bo muzyka to ich pasja. Repertuar mają szeroki, grają muzykę alternatywną, bluesową, jazzową. Występowali dotychczas podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości, grali kolędy w czasie szkolnej wigilii. W zespole First LM śpiewa Izabela Gromiec, a grają:

Maciej Niziołek – klawisze
Jakub Środa – perkusja
Paweł Serafin – gitara
Albert Zapalski – gitara basowa.

Drugi zespół tworzą:
Wiktoria Dakus – śpiew
Krzysztof Pączek – perkusja
Dawid Wójcicki – gitara.

Iza Gromiec śpiewa od czasów gimnazjalnych, wykonuje piosenki w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Najbardziej doświadczonym muzykiem jest Albert Zapalski, który przygodę z muzyką zaczął od gry na akordeonie w szkole muzycznej. Od dwóch lat gra na gitarze basowej. Maciej Niziołek jest samoukiem. Paweł Serafin gra na gitarze od trzech lat. Kuba Środa zaczynał od gitary, ale ostatecznie wybrał perkusję.

Swoją grą i śpiewem muzycy poderwali do tańca część widowni. Dziewczyny brawurowo wykonały m.in.piosenki „Zawsze tam, gdzie ty” Lady Pank, „Lubię być z tobą”Akurat, „Agnieszka”Łzy czy „Baśka”Wilków.
Wszyscy członkowie zespołów to uczniowie klas pierwszych: 1LM i 1TK. Mamy nadzieję, że ich występy będziemy mogli obejrzeć jeszcze nie raz. A może przed nimi wielka kariera i czas zacząć zbierać autografy?

W czasie spotkania w auli odbyło się jeszcze jedno miłe wydarzenie – wręczenie nagród dla uczestników Wielkanocnego Konkursu Artystycznego, zorganizowanego przez p.Ewę Jaworską. Dyplomy i czekolady otrzymali:
1 miejsce – Karolina Adamczyk 2TL
2 miejsce – Jakub Jędraszczyk 3AL
3 miejsce – Radosław Spadło 1MD
4 miejsce – Karol Szcześniak 1MD
5 miejsce – Maciej Golis 1LM.
Gratulujemy!