w Skarżysku-Kamiennej

Nadszedł dzień pożegnania klas czwartych. W auli szkolnej 29 kwietnia o godz.11.30 zebrali się absolwenci ZST-M i ich młodsi koledzy wraz z nauczycielami. Po wprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Pani dyrektor Joanna Żurawka odczytała wyniki klasyfikacji klas czwartych i wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe najlepszym uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4.75 w czteroletnim toku nauki w szkole.

Byli to:
kl.4AL
Ilona Pękala 5.2
Dawid Klimorowski 4.9
Klaudia Górlicka 4.8
Diana Trzos 4.77

kl.4AM
Mikołaj Leszczyński 5.07
Krystian Wójcik 5.0
Albert Bilski 4.82
Gościem szkolnej uroczystości był prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oddział w Starachowicach, pan Jan Pudło, który wręczył 6 uczniom świadectwa kwalifikacyjne. Mikołaj Leszczyński, Krystian Wójcik, Albert Bilski, Tobiasz Zarzycki i Wojciech Konieczny z klasy 4AM oraz Dawid Zolbach z 3MM uzyskali uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.
Kolejne nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor wraz z nauczycielami. Otrzymali je:

  • Mikołaj Leszczyński z kl.4AM za zdobycie tytułu finalisty Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego na poziomie podstawowym 2015/2016,
  • Ilona Pękala i Dawid Klimorowski z kl.4AL za zajęcie 3 miejsca w konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych,
  • Ilona Pękala, Diana Trzos, Magdalena Kasińska i Magdalena Półtorak z kl.4AL za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim,
  • Mikołaj Leszczyński, Igor Tabiś, Krystian Wójcik, Dominik Brożyna z kl.4AM i Bartosz Figarski z kl.4AL za wybitne osiągnięcia w konkursach pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Bartosz Figarski, Dawid Klimorowski, Jakub Gołosz, Klaudia Mamcarz, Ilona Pękala, Kamila Skrzypek, Daria Smolińska, Katarzyna Dorociak, Karolina Borowiecka z kl.4AL i Mikołaj Leszczyński, Albert Bilski z kl.4AM za udział w zawodach sportowych.

Na zakończenie części oficjalnej pani dyrektor Joanna Żurawka wygłosiła przemówienie, w którym życzyła absolwentom szczęścia w dalszym życiu i odwagi w spełnianiu marzeń.
Następny punkt uroczystości przygotowali uczniowie kl.3AL, 3MM i 2LT. Przedstawili oni zabawne scenki z życia szkoły, choć nie zabrakło również nostalgicznych wspomnień. Jak zwykle huragan śmiechu wywołał tradycyjny pokaz zdjęć uczniów i wychowawców klas czwartych.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali piosenkę „Ale to już było” Maryli Rodowicz i zrobili sobie pamiątkową sesję zdjęciową.
Zakończenie roku szkolnego maturzystów to uroczystość, w czasie której w niejednym oku zakręci się łza. To czas pożegnań i nowych, nieznanych wyzwań. Gratulujemy wszystkim czwartoklasistom ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości. Będziemy mocno trzymać kciuki za Wasz sukces.