w Skarżysku-Kamiennej

Europejski Tydzień Sportu, którego piąta edycja odbywa się w 2019 roku  został zainicjowany przez Komisję Europejską i ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w Europie. Nasza szkoła również postanowiła przyłączyć się do  grona wielu placówek oświatowych i stowarzyszeń, które promują zdrowy tryb życia. Klasa 2TK pod opieką pani Marty Odorowskiej zorganizowała spotkanie uczniów całej szkoły, w czasie którego mogli dowiedzieć się, jak należy się odżywiać, aby żyć długo i zdrowo, jakie ćwiczenia gimnastyczne pomogą zachować smukłą sylwetkę.

Wiadomości te zostały przekazane w dwóch formach. Uczniowie w zabawnych scenkach przygotowanych w oparciu o skecze kabaretu Paranienormalni przekonywali swoich kolegów i koleżanki do uprawiania sportu i zdrowego odżywiania się. Zaproszona przez organizatorkę imprezy pani Marta Piechna, dietetyczka z Akademii Holistycznej przedstawiła uczniom piramidę zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, zachęcając również do zadbania o ciało i ćwiczeń gimnastycznych.

Mamy nadzieję, że ta cenna lekcja nie pójdzie w las i wszyscy uczniowie znajdą czas na ćwiczenia nie tylko umysłowe, a także zastanowią się, co wybrać – kolejną porcję frytek czy banana.