w Skarżysku-Kamiennej

4 czerwca kolejny raz w auli naszej szkoły spotkali się przyjaciele dzieci z Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań” w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatorami akcji byli tak jak dotychczas pani Izabela Żak, nauczycielka matematyki ZSTM oraz Powiatowa Komenda Policji. Dochód z imprezy pod hasłem ”Podziel się sercem” jest przeznaczony na letni wypoczynek podopiecznych „Przystani”. Przyjaciele i sympatycy dzieci, chcący spełnić ich marzenia wzięli udział w licytacji różnych przedmiotów podarowanych m.in. przez lokalnych przedsiębiorców czy osoby prywatne. Można było kupić np. przepyszny tort, kosze kwiatów czy przetworów, karnet na masaż, obrazy wykonane przez wychowanków „Przystani”. Licytację w brawurowy sposób prowadziły panie: Izabela Żak i Ewa Sieczka. Ogromnym wsparciem były dla nich piękne hostessy, uczennice naszej szkoły: Karolina Adamczyk i Wiktoria Bąk z kl.2TL oraz Agnieszka Mularczyk z kl.2ME, prezentujące licytowane przedmioty.

Chętni do wsparcia szczytnego celu mogli także zakupić w sklepikach biżuterię, obrazy, pamiątki, zabawki, książki, płyty, ubrania przekazane przez właścicieli sklepów, a także wyroby przygotowane przez dzieci z placówki i ich opiekunów: miody z migdałami, dżemy, ciasteczka ukryte w oryginalnych, ręcznie wykonanych lub pomalowanych pudełeczkach, prace artystyczne, haftowane poduszki czy fartuszki kuchenne i wiele, wiele innych atrakcyjnych przedmiotów.


W tym roku do aukcji przyłączyli się kibice skupieni wokół klubu piłkarskiego Granat Skarżysko oraz skarżyskiego Fan Clubu Widzewa Łódź, którzy przekazali dwie koszulki z autografami piłkarzy Granatu i Widzewa. Kibice włączyli się także w ich licytacje. Koszulka Widzewa została wylicytowana za kwotę 500 zł, a Granatu za 350 zł. Obie kibice przekazali dzieciom z „Przystani”.

Sobotnie spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. W przerwach licytacji zebrani mogli obejrzeć występy dzieci z „Przystani”, przepiękne tańce w wykonaniu Sebastiana Sitka z kl. 2TL i jego partnerki Kamili Chmielewskiej, uczennicy Gimnazjum nr 2, a także poczęstować się pysznymi sałatkami czy ciastem, przygotowanymi przez wychowanków zespołu placówek i nauczycieli ZSTM.

Wartość wylicytowanych przedmiotów wyniosła 7020 złotych. Dochód ze sklepiku to 2300 złotych, a wpłaty własne – 3200 złotych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do współpracy na rzecz dzieciaków z „Przystani”.